Podatki w grach - PCSO

Na Filipinach trwała długa debata na temat wprowadzenia nowych podatków do gier loteryjnych Pcso.
Co możemy przeczytać o podatkach od loterii na oficjalnej stronie PCSO? Aby uzyskać nagrodę Sweepstake, wymagane jest posiadanie wspólnotowego certyfikatu podatkowego podczas wizyty w biurze. Strona mówi, że wszystkie nagrody pieniężne objęte loterią są wolne od podatku (zgodnie z sekcją 4 R.A. 1169).

Nie mogliśmy znaleźć żadnych informacji na temat regularnych nagród Lotto, więc zaczęliśmy badać różne źródła w Internecie, głównie w oparciu o środki masowego przekazu.

Przez bardzo długi czas loterie w Lotto i Sweepstakes były zwolnione z podatku, ale rząd naciskał na reformę systemu w 2017 roku. Byłoby tak, gdyby House Bill 4774 został zatwierdzony. Kiedy to piszemy, wiemy, że to się stało.

PCSO Lotto poparło ten nowy podatek. Przewodniczący w lutym 2017 r. Odrzucił wezwania do nałożenia nowych podatków od wygranych w loterii, ponieważ wszystkie wygrane w Lotto są już opodatkowane. Główną wadą nowych podatków jest zniechęcanie ludzi do grania - bo jak to jest, kiedy trzeba oddać 20% nagrody?

Jest to bardzo bolesne, ponieważ wszystkie gry loteryjne mają już podatki - na przykład kupując bilet 20 PZ do loterii, płacisz 6 PHP za cele charytatywne. Kolejny egzemplarz PHP 1 jest płacony jako podatek.