Czym jest hazard?

Hazard to dla niektórych odskocznia od codziennego życia, mała chwila przyjemności. Nie trzeba wiele, żeby się od tego uzależnić. Chyba każdy z nas grał kiedyś w lotto, ta ekscytacja kiedy widzimy, że w kumulacji jest pięć milionów złotych. To tylko gra liczbowa, ale daje nam maleńkie szanse na wygranie lepszego jutra.

Wygrane w lotto są różne, wahają się od kilku złotych do kilkudziesięciu milionów. Wyniki w lotto, w zależności od typu gry,pojawiają rozstrzygają się co parę minut, godzin, lub dni. Im większa kumulacja, tym mniejsza szansa na wygranie w lotto, ponieważ więcej ludzi bierze udział w grze. Pomimo licznych przegranych większości graczy, lotto cieszy się dużą popularnością. Jeśli wydając dwa złote, mamy szanse wygrać kilka tysięcy to każdy chce zaryzykować i zobaczyć jak w wynikach lotto, ukazują się liczby skreślone przez niego. Jeżeli w kumulacji wygrają 3 osoby, to cała wygrana w lotto jest dzielona na równo między wszystkich zwycięzców. Natomiast jeśli po ogłoszeniu wyników lotto, nikt nie zgłosi się po odbiór nagrody, wówczas pieniądze przechodzą do następnej kumulacji lotto.

Wygrana zależy tylko od szczęścia

W grach liczbowych typu lotto, wszystko zależy od szczęścia. Niektórzy, graja od wielu lat a jedyne co wygrali to parne parę złoty, natomiast inni zagrają dosłownie raz i wygrywają niewyobrażalne stawki. Pieniądze na kumulacje są pozyskiwane od różnorakich sponsorów, jest to świetna reklama dla nich. W końcu, czy jest w dzisiejszych czasach ktoś kto nie wie co to lotto? Wyniki w lotto są kompletnie przypadkowe, dlatego zaznaczanie za każdym razem dokładnie tych samych liczb jest zdecydowanie bezsensu.

Wygrana w lotto wiąże się również ze sporym ryzykiem. Na świecie nie brak ludzi, którzy tylko czyhają na to, by dobrać się do takiej wygranej. O ile wygrana w kumulacji 100 tys. nie jest jeszcze tak ryzykowna (choć nie ukrywajmy, są to nadal ogromne pieniądze) jak wygranie 100 milionów, to nadal trzeba się mieć na baczności. Jeśli już się wygra taką nagrodę, lepiej się nie wychylać.